ZYRTARE/ Hidhet shorti, ja super përballja në gjysmëfinalen e Kupës së Mbretit

0

Sapo është hedhur shorti gjysmëfinalist për Kupën e Mbretit.

Fati i goglave ka rezervuar super përballjen e “El Clasico-s” ndërmjet Real Madridit dhe Barcelonës, shkruan e poërditshmja spanjolle “AS”, raporton SYRI.net.

Çifti tjetër gjysmëfinalist do të jetë Real Betis – Valencia, ndërsa finalja e madhe do të zhvillohetnë stadiumin “Estadio Benito Villamarin”.

Kujtojmë që tifozët anembanë botës do shijojnë dy “El Clasico” brenda katër ditëve, fillimisht më 27 shkurt për Kupën e Mbretit dhe pastaj më 2 mars për javën e 32-të të La Ligës.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.