“Ai është katran me bojë”, Taulant Balla shpërthen ndaj Sali Berishës

0 26

Mazhoranca nuk e ka pranuar kandidaturën e Simon Mirakës si anëtar të Autoritet të Informimit mbi Dosjet e Ish-Sigurimit të Shtetit, gjë për të cilën Berisha ka reaguar për ta quajtur diskriminues.

Taulant Balla thotë se zgjedhja e tyre ishte për shkak se Sali Berisha kishte firmosur për kandidaturën e tij.

Balla deklaroi se Miraka mund të zgjidhet nëse i kërkon “Berishës të heqë firmën”.

Balla tha mbrëmjen e djeshme se “çdo gjë që vjen si propozim ku është firma e Sali Berishës, nuk vlen”.

Me ironi, Balla e quajti ish-kryeministrin Berisha “Katran”.

“Sali Berisha është katran me bojë dhe i pakrahasueshëm në llojin e vet”, tha Balla.

Leave A Reply

Your email address will not be published.