Ambasadorja e SHBA-ve Yuri Kim publikon mesazhin e rëndësishëm të Blinken

0 36

Ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim ka ripostuar një status të Sekretarit të Departamentit Amerikan të Shtetit, Antony Blinken, sipas të cilit Rusia është ajo që ka pushtuar vendet fqinje, duke ndërhyrë në zgjedhjet e vendeve të tjera, duke përdorur armë kimike për të tentuar të vriste kundërshtarët e qeverisë.

Postimi i Ambasadores Kim:

“Gjatë dy dekadave të fundit, është Rusia ajo që ka pushtuar vendet fqinje; ndërhyrë në zgjedhjet e vendeve të tjera; përdori armë kimike për të tentuar të vriste kundërshtarët e qeverisë dhe e bëri këtë në tokë të huaj.” Sekretari i Departamentit Amerikan të Shtetit Blinken.

Leave A Reply

Your email address will not be published.