Autobusi bie në humnerë, vdesin 26 persona

0 24

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Indi ku një autobus me 30 pasagjerë bie në humnerë.

Autobusi po transportonte 30 persona përfshirë shoferin, për në Yamunotrim vend i largët i pelegrinazhit hindu në shtetin Himalayan, kur doli nga rruga të dielën në mbrëmje.

Të paktën 26 persona kanë vdekur dhe 4 të tjerë janë plagosur pasi një autobus në një rajon malor të shtetit verior të Indisë.

Aksidenti ndodhi pranë Damta në rrethin Uttarkashi, rreth 160 km (100 milje) nga kryeqyteti i shtetit Dehradun.

Leave A Reply

Your email address will not be published.