Basha entuziast: Të rinjtë do sjellin ndryshimin

0 39

Lulzim Basha e ka nisur ditën me një mesazh entuziast, ndërsa ka publikuar një video me pamjet e takimit të djeshëm me një grup të rinjsh e të rejash në Tiranë.

Basha shprehet optimist se rinia ka zgjedhur ndryshimin, ka zgjedhur të ardhmen.

“Me energjinë dhe potencialin e tyre të jashtëzakonshëm, të rinjtë e FRPD kanë zgjedhur të ardhmen, kanë zgjedhur të qëndrojnë, të përballen dhe të fitojnë kundër qeverisë më të korruptuar në Europë. Kanë qenë gjithmonë të rinjtë ata që kanë sjellë ndryshimin, sot janë sërish gati të ndryshojnë Shqipërinë dhe të ndërtojnë një të ardhme më të mirë”, shkruan Basha.

Leave A Reply

Your email address will not be published.