Basha përjashtoi Sali Berishën nga PD, vjen reagimi i fortë i kryeministrit Edi Rama

0 76

Pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë së PS-së, kryeministri Edi Rama në një prononcim për mediat u pyet edhe për përjashtimin e përjetshëm të Sali Berishës nga PD.

Rama u shpreh se ky është një vendim për të qarë e për të qeshur, dhe se dy kufoma politike po mbajnë peng PD-në.

“Për të qarë dhe për të qeshur. Dy kufoma kanë marrë peng gjithë demokratët duke u përplasur me njëri-tjetrin”, u shpreh Rama.

Leave A Reply

Your email address will not be published.