BE miraton masat e reja kundër Rusisë, në “listën e zezë” 26 miliarderë rusë dhe Banka Qendrore

0 43

Bashkimi Evropian ka miratuar paketën e re të sanksioneve ndaj Rusisë, e cila vijon prej gjashtë ditësh luftën në Ukrainë.

BE njofton se ka bllokuar gjithë hapësirën ajrore për Rusinë, ka ndaluar transaksionet me Bankën Qendrore ruse, si dhe ka vënë sanksione të reja për 26 shtetas rus.

Njoftimi i plotë:

BE🇪🇺 ka miratuar masa të reja kundër🇷🇺, duke përfshirë

📌Ndalimin e hapësirës ajrore të BE-së
📌Ndalimin e transaksioneve me Bankën Qendrore🇷🇺
📌Sanksione të reja për 26persona & 1 subjekt shtesë

📌pajisje dhe furnizime për forcat e armatosura të Ukrainës

Leave A Reply

Your email address will not be published.