Çështja e Metës në Kushtetuese, Kryemadhi: Gjykata është nën presion politik

0 36

“Gjykata Kushtetuese është nën presion politik nga mazhoranca për çështjen e shkarkimit të presidentit Ilir Meta”, kështu u shpreh kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi në emisionin ‘LOG’ në ABC News.

Gjithashtu Kryemadhi tha se Kushtetuesja duhet të kishte dhënë vendim deri më 9 shtator.

‘Këtu çështja është politike. Dhe Gjykata Kushtetuese është nën presion politik. Sepse Gjykata Kushtetuese duhet të kishte dhënë vendimin e saj që me 9 shtator, e shkarkon apo nuk e shkarkon’”, tha Kryemadhi.

Xhafo: Nëse gjykata kushtetuese përballet me presion politik Nga i vjen ky presion?

Kryemadhi: ‘Nga qeveria. Pse i bën presion politik Ilir Meta. Çfarë ka në dorë Ilir Meta’.

Leave A Reply

Your email address will not be published.