Covid-19 në Shqipëri/ 110 fëmijë të prekur, 25% e tyre akoma raste aktive

0 127

Në Shqipëri çdo ditë raportohet për një numër të lartë të infektuarit me Covid-19 dhe mes tyre ka edhe fëmijë. Mësohet se qysh nga fillimi i pandemisë janë 110 fëmijë të prekur.

Ndërkohë, rreth 25 për qind e tyre janë raste aktive. Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 90 raste të reja dhe 3 viktima nga Covid-19. 20 orët e fundit kryer 362 testime për të dyshuar të prekur me Covid-19, nga të cilat janë konfirmuar 90 raste pozitive.

Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 35 raste në Tiranë, 12 në Krujë, 10 në Kurbin, 8 në Vlorë, 6 në Shkodër, 4 në Përmet, 3 në Pogradec, nga 2 raste në Kukës, Lezhë, Kavajë, Lushnje, nga 1 rast në Kolonjë, Vau i Dejës, Kamëz, Durrës.

Leave A Reply

Your email address will not be published.