Dhuna e tifozëve në Tiranë, 30 të lënduar u paraqitën te Trauma

0 36

Mbrëmjen e djeshme Tirana u “pushtua” nga dhuna e tifozëve, të cilët u përplasën me policët.

Mësohet se në Spitalin e Traumës, gjatë mbrëmjes dhe natës janë paraqitur 30 persona të dëmtuar, nga të cilët 20 efektivë policie.

Të lënduarit kanë pasur kryesisht dëmtime të lehta. Ata janë trajtuar, observuar dhe më pas përcjellë me këshillat përkatëse. Aktualisht në spital nuk ndodhet asnjë i dëmtuar.

Leave A Reply

Your email address will not be published.