Di Maria dhe Juventus gjithnjë e më afër

0 38

Angel Di Maria i afrohet Juventusit, detajet e kontratës

Di Maria dhe Juventus po afrohen gjithnjë e më shumë. Anësori 34-vjeçar ka vendosur t’i thotë lamtumirë PSG-së dhe të qëndrojë në Evropë.

Ndër hipotezat që ishin në tavolinën e Fideos edhe ajo e së shkuarës, Benfica, por negociata e lindur me Juvent pati menjëherë kushte pozitive. Sipas asaj që u raportua nga “Tuttomercato”, në orët e fundit me Gestifute e jorge Mendes ka pasur kontakte të mëtejshme pjellore në këtë drejtim.

Një kontratë me vlerë 7 milionë euro në sezon është gati për anësorin argjentinas ku aktualisht fiton 10 milionë euro në klubin francez. Juventus i ofron kontratë 1 vjeçare me të drejtë rinovimi edhe për 1 vit tjetër.

Prandaj, klubi italian do të përfitonte nga Dekreti i Rritjes menjëherë duke qenë se për të hyrë në koncesionet, një mbajtës i kartës do të duhet të qëndrojë në vend për dy sezone të vazhdueshme.

Por marrëveshja duket e vendosur mirë dhe Di Maria po afrohet gjithnjë e më shumë me Juventusin.

Leave A Reply

Your email address will not be published.