Inter kthehet pas 10 vitesh

0 45

E mërkura rezervon të tjera emocione në Champions League, me dy duelet spektakolare si Inter-Liverpool dhe Salzburg-Bayern Munchen.

Zikaltrit e Milanos, që kthehen në këtë fazë të Champions-it pas 10 vitesh mungesë, kanë një lumë me mungesa, si Barella, Bastoni, Gosens dhe Correa, ndërsa të kuqtë ndodhen në një situatë të favorshme, pasi do të luajnë me formacionin më të mirë.

Nga ana tjetër, Bayern ka një duel të lehtë në letër përballë Salzburg, në transfertë. Gorezka dhe Neuer të dëmtuar janë dy mungesat e sigurta për teknikun Nagelsmann.

Duelet e Champions League do të luhen sot në mbrëmje, në orën 21:00.

Leave A Reply

Your email address will not be published.