Kongresin i PPE, kush janë 3 deputetët e PD-së që janë ftuar të marrin pjesë

0 25

Kongresi i PPE-së do të mbahet në 31 maj dhe 1 qershor në Roterdam të Holandës ku një ndër temaat kryesore do të jetë edhe përçarja e PD-së.

Burime bëjnë me dije se për të marrë pjesë në punimet e kongresit dy ditor janë ftuar tre deputetë të PD-së. Bëhet fjalë për Jorida Tabakun, Bleind Këlliçin dhe Albana Vokshin.

Të drejtë vote në kongresin e Partive Popullore Europiane, ka vetëm deputetja Jorida Tabaku.

Leave A Reply

Your email address will not be published.