Kush do ta marrë kreun e Partisë Demokratike?

0 35

Gara mes dy kandidatëve për kreun e Partisë Demokratike është në ditët e fundit. Mësohet se ish-kryeministri Sali Berisha do ta nisë fushatën e tij për zgjedhjet e 22 Majit nga qyteti i Elbasanit.

Gjatë pasdites së sotme, Berisha do të jetë në Teatrin Skampa, ku do të takojë dhe anëtarët e Partisë, për të shpalosur platformën e tij për kryetar.

“Diten e premte dt.13.05.2022 ora 16.30 ne Teatrin Skampa zhvillohet takimi me liderin historik te Partise Demokratike Prof.Dr. Sali Berisha per shpalosur platformen e tij si kandidat per postin e Kryetarit te PDSH”, njofton zyra e shtypit pranë Berishës.

Leave A Reply

Your email address will not be published.