Makina futet në mes të turmës me njerëz, një i vdekur dhe disa të plagosur në Gjermani

0 19

Të paktën një person është vrarë dhe tetë të tjerë janë plagosur pasi një makinë u përplas me një turmë njerëzish në një rrugë të frekuentuar të Berlinit.

Zyrtarët e urgjencës thonë se është e paqartë nëse incidenti, i cili ndodhi rreth orës 10:30 me orën lokale ishte i qëllimshëm apo një aksident, raporton BBC.

Një zëdhënës i policisë u tha gazetarëve se shoferi është arrestuar në vendngjarje.

Incidenti ndodhi në cepin e rrugëve të ngarkuara Rankestrasse dhe Tauentzienstrasse në Berlinin perëndimor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.