Mbyllen homazhet në nderim të ish-presidentit, arkmorti niset drejt Sharrës

0 30

Janë mbyllur homazhet e zhvilluara në Presidencë, ku po zhvilloheshin në nderim të ish-presidentit Bujar Nishani.

Homazhet u zhvilluan nga ora 10:00 deri në 12:00, ku morën pjesë, ministra, deputetë, ambasadorë dhe personalitete të ndryshme.

Pas mbylljes së homazheve pritet që arkmorti me trupin e tij të pajetë do të niset drejt varrezave të Sharrës, ku do të prehet ish-presidenti Bujar Nishani.

Homazhet u zhvilluan për dy ditë në Presidencë, nërsa sot qeveria vendosi ditë zie kombëtare në nderë të ish-presidentit Bujar Nishani.

Leave A Reply

Your email address will not be published.