Mediu: Opozita të propozojë një kandidat për president, të kemi unitet

0 27

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu në një prononcim për mediat ka folur për zgjedhjen e presidentit të ri.

Jashtë sallës së Kuvendit ai tha se opozita duhet të propozojë një kandidat për president.

“Ne si opozitë duhet të kemi një kandidat të përbashkët. Ky ka qenë diskutimi që kemi bërë, jemi takuar me shumë deputetë. Kam diskutuat edhe me Alibeaj, Bylykbashin dhe zotin Boçi dhe me deputetë të tjerë. Besoj që duhet të jetë një njeri që qëndron mbi palët dhe që qëndron për unitetin e popullit. Nëse opozita nuk garanton unitet mes vetes e kotë të diskutojë me mazhorancën”,-tha Mediu.

I pyetur nëse kanë folur për emra, ai u përgjigj duke thënë:

“Jo nuk kemi folur ,kjo mbetet për tu diskutuar.”

Leave A Reply

Your email address will not be published.