Meta mesazh Zelenky-it dhe Bashkimit Europian: Jemi krah Ukrainës

0 39

Presidenti Ilir Meta në një mesazh të shpërndarë në Twitter, shpreh solidaritet ndaj Ukrainës, ndërsa shton se beson se BE do të ndërmarrë hapat e duhur për mundësimin e anëtarësimit të saj.

“Solidariteti i palëkundur me Ukrainën, është vendimtar për Evropën. Unë kam besim se Bashkimi Evropian do të ndërmarrë hapat e duhur drejt zgjerimit të shteteve demokratike që ndajnë dhe mbështesin vlerat dhe standardet evropiane”, shkruan Meta.

“Ne qëndrojmë krah Ukrainës”, është hashtagu i vendosur në fund të postimit.

foto galeri

Leave A Reply

Your email address will not be published.