Ministri grek takohet me Ramën, tregon se për çfarë biseduan

0 34

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias ka treguar se është takuar me kryeministrin Edi Rama në përfundim të vizitës së tij në Tiranë.

Në një postim në rrjetin social “Twitter”, ministri grek ka treguar se çfarë ka biseduar me Ramën në zyrën e këtij të fundit.

Dendias ka ndarë në foto me kryeministrin dhe shkruan se temë e bisedimeve ishin marrëdhëniet dypalëshe dhe perspektiva europiane e Shqipërisë.

“Në përfundim të vizitës time në Tiranë, u takova me kryeministrin shqiptar, Edi Ramën. Në qendër të diskutimeve ishin marrëdhëniet dypalëshe, perspektiva europiane e Shqipërisë dhe zhvillimet rajonale”,-shkruan ministri i jashtëm grek.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.