Momentet nga 5 Maji, përplasjet mes banorëve dhe policisë (FOTO)

0 45

Banorët e zonës së 5 majit në Tiranë kanë rezistuar për disa minuta përballë dhjetra forcave policore, përfshi edhe atyr të FNSH-së, duke kundërshtuar një aksion të IKMT për shembjen e banesave të tyre.

Pavarësisht rezistecës dhe paralajmërimeve të banorëve se janë gati të vetëflijohen, policia ka ndërhyrë dhunshëm ndaj tyre, duke përdorur gazin lotsjellës, si dhe ka arrestuar disa persona.

Banorët janë mundur të mbrojnë banesat me mjete rrethanore, duke tentuar disa herë edhe përplasjen me policinë, por duket se nuk kanë mundur të pengojnë nisjen e aksionit për shembjen e banesave.

FotOt e mëposhtme tregojnë momentet më pikante të përplasjes mes banorëve dhe policisë. Nuk janë pamje që vijnë nga ndonjë zonë lufte, por ngjarje që ndodhin pak kilometra nga qendra e Tiranës.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.