Në pranga bashkëpunëtorët e ”Tires”, Rama: Lajm i mirë, qytetarët të denoncojnë

0 76

Këtë të martë, në një konferencë online me gazetarët me fokus edhe shëndetësinë, kryeministri Edi Rama foli për arrestimet e fundit te spitali Covid 2 ”Shefqet Ndroqi”. Teksa tha se ky është një lajm i mirë, inkurajoi qytetarët që të denoncojnë rastet e tilla në spitalet e vendit.

”Falenderoj mediat për rastet e bëra publike. Rastet e arrestimit te ”Shefqet Ndroqi”, lajm i mirë. Është një mesazh i qartë për të gjithë bluzat e bardha që është një pakicë e vogël, por e mjaftueshme për të ndotur imazhin dhe pastërtinë. Jo vetëm në kushtet e tyre, por dhe të performanës që vazhdon. Qytetarët të mos ngurojnë të denoncojnë raste të tilla”.

Leave A Reply

Your email address will not be published.