Nesër do të ndodhë e papritura, njihuni me parashikimin e motit

0 36

Ditën e nesërme vendi ynë pritet që të jetë nën kushtetë qëndrueshme atmosferike.

Fillimisht do të kemi një mot të kthjellët me vranësira të pakta kalimtare, ndërkohë në orët e mesditës deri ato të pasdites vonë mot me kthjellime si dhe alternime vranësirash mesatare dhe hera-herës deri të dendura.

Këto vranësira do të shoqërohen me reshje shiu të izoluara në relievet e larta malore në zonën e jugut.

Era do të fryrë me drejtim verilindje – veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-4m/sek. Përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore era me rrahje dhe shpejtësi deri në 6-10m/s.

Temperaturat parashikohen: në zona malore 12 deri 28°C,në zona e ulëta 14 deri 34°C, në zona bregdetare 16 deri 32°C.

Leave A Reply

Your email address will not be published.