Nis vizita zyrtare, Rama pret presidentin turk Erdogan në Rinas

0 40

Kryeministri Edi Rama ka pritur në aeroport presidentin turk Recep Tayp Erdogan. Erdogan zbriti në Rinas rreth orës 10:30.

Më pas të dy liderët nderuan himnet e dy vendeve, fillimisht atë të Turqisë dhe më pas atë shqiptar.

Pastaj Rama “priu” Erdogan në tapetin e kuq për t’u përshëndetur edhe me ministrat e qeverisë së vendit tonë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.