Nisin kontaktet, Interi tenton zyrtarisht rikthimin e Lukakut

0 37

Bisedimet mes Çelsit dhe Interit për rikthimin e Romelu Lukakut në Milano kanë nisur zyrtarisht. Të dyja palët po punojnë për të gjetur një marrëveshje që do t’i kënaqte të gjithë. Nga raportimet e fundit bëhet me dije se zikaltërit kanë ofruar për momentin rreth 5 milionë euro për të veshur sërish zikaltër Lukakun, por për huazimin e sulmuesit belg Çelsi kërkon rminimalisht 15 milionë euro, teksa palët duken ende larg gjetjes së gjuhës së përbashkët.

Negociatat do të vazhdojnë këtë javë, ndërsa Lukaku i ka komunikuar drejtuesve të Çelsit se dëshiron vetëm Interin. Sulmuesi belg u shit nga Interi te klubi londinez verën e kaluar për 113 milionë euro, por nuk mundi të shkëlqejë. Chelsea do pranonte ta huazonte për 15 mln euro fillimisht me të drejtë blerje për një shifër që mendohet të arrijë te 50-60 mln euro.

Leave A Reply

Your email address will not be published.