Pas humbjes së Trump, drejtoresha e komunikimit në Shtëpinë e Bardhë jep dorëheqjen

0 66

Pas humbjes së Donald Trump në zgjedhjet presidenciale, drejtoresha e komunikimit në Shtëpinë e Bardhë, Alyssa Farah ka dhënë dorëheqjen. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ajo me anë të një postimi në Twitter.

Ajo ka thënë se ka qenë një nder të punonte në Administratën e Trump dhe se është shumë krenare dhe mirënjohëse për të gjitha gjerat që kanë arritur për ta bërë SHBA-në një vend më të mirë.

“Ka qenë nderi i një jete të tërë për të shërbyer në Administratën Trump gjatë 3 viteve e gjysmë, së pari si Sekretar i Shtypit zv/Presidentit Pence, atëherë si sekretar i shtypit për departamentin e mbrojtjes dhe së fundmi si Drejtor i Komunikimit i Shtëpisë së Bardhë. Jam thellësisht krenar për gjërat e pabesueshme që kemi mundur të realizojmë për ta bërë vendin tonë më të fortë, më të sigurt dhe më të sigurt”,-ka shkruar ajo.

Leave A Reply

Your email address will not be published.