Petrit Vasili: Rama dhe qeveria po izolojnë veriun, policia dhunon banorët shtazërisht

0 39

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili ka reaguar pas protestës së banorëve të Rinasit që kundërshtojnë projektin e rrugës.

Vasili shprehet se Rama është çmendur duke bllokuar rrugën ndërsa shton se policia po dhunon banorët shtazërisht.

“Çmendet Rama bllokon rrugen e Rinasit! Policia dhunon banoret shtazerisht! Çfare qeverie e çmendur dhe e kriminalizuar! Bllokojne Rrugen per Aeroport dhe e bejne me nje kalim duke demtuar mijra e mijra qytetare.

Ndajne Shqiperine ne mes. Rama dhe qeveria izolojne Veriun si te paafte dhe si degraduar qe jane! Kushdo qe vjen nga Veriu duhet te beje dhjetra kilometra me shume per shkak te psikopative te Edi Rames!”, shkruan Vasili.

Leave A Reply

Your email address will not be published.