Presidenti i UEFA tregon Shqipërinë: Kanë bërë progres, Air Albania stadium i madhërishëm

0 37

Shqipëria është në sytë e gjithë botës, teksa të mërkurën në orën 21.00 në kryeqytet luhet finalja e Conference League mes Romës dhe Feynoord (Air Albania). UEFA ka bërë një postim në rrjetet sociale, ku transmeton fjalët e Presidentit Alexander Ceferin për vendin tonë. Ceferin nuk kursehet aspak, duke i treguar të gjithëve se futbolli në vendin tonë është zhvilluar.

“Shqipëria ka bërë një progres të jashtëzakonshëm në aspektin e zhvillimit të futbollit. Tani të rrinjtë e këtij vendi mund të ëndërrojnë që një ditë të përfaqësojnë Shqipërinë në këtë stadium të madhërishëm” – tha ai.

Leave A Reply

Your email address will not be published.