Presidenti Meta takon Ali Ahmetin: Zbatimi i Korridorit 8, do të lidhë më shumë vendet tona

0 34

Gjatë qëndrimit në Maqedoninë e Veriut, Presidenti i Republikës Ilir Meta u prit në një takim nga kreu i BDI, Ali Ahmeti.

Përmes një postimi në facebook, ku ndan foto nga takimi, Presidenti Meta shkruan se me z.Ahmeti vlerësuan se zbatimi i projektit madhor të Korridorit 8-të, do të lidhë më shumë vendet tona dhe do të jetë thelbësor për një të ardhme më të mirë të qytetarëve të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut.

Postimi i plotë:

 

 

I hapur dhe i përzemërt, si gjithmonë, takimi me liderin e Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti. Shkëmbyem vlerësime të vlefshme për zhvillimet në vendet tona, me fokus përshpejtimin e proceseve integruese që mundësojnë çeljen sa më parë të negociatave të anëtarësimit me Bashkimin Europian.

Vlerësuam së bashku se zbatimi i projektit madhor të Korridorit 8-të, do të lidhë më shumë vendet tona dhe do të jetë thelbësor për një të ardhme më të mirë të qytetarëve të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut.

Leave A Reply

Your email address will not be published.