Qytetarët fikin makinat, bllokohet qarkullimi i mjeteve dhe hyrja në qytet

0 47

Ka nisur dita e dytë e protestës së organizuar nga shoqëria civile në Durrës, kundër rritjes së çmimit të karburanteve.

Këtë pasdite, protesta është zhvendosur pranë Stacionit të Trenit.

Edhe ditën e sotme protestuesit kanë vendosur që të fikin makinat në rrugë, duke bllokuar kështu qarkullimin e automjetesh në dy segmentet rrugore.

Leave A Reply

Your email address will not be published.