Rama poston foton e një viti më parë: Kur na u besua mandati i tretë

0 58

Si sot një vit më parë, 25 prill 2021, u mbajtën zgjedhjet e përgjithshme ku Partia Socialiste fitoi mandatin e tretë qeverisës.
Kryeministri Edi Rama ka publikuar një foto nga selia e PS-së të një viti më parë në momentin kur u shpall se ka fituar mandatin e tretë.

“MIRËMËNGJES, dhe me këtë foto të fiks një viti më parë, kur na u besua mandati i tretë, ju uroj një javë të mbarë” shprehet Rama.

Në 25 prill 2021, PS siguroi 74 mandate, Partia Demokratik 59 mandate, LSI 4 dhe PSD 3.

Rama Fb

Leave A Reply

Your email address will not be published.