Shorti i Champions League, Tirana mëson rivalin e turit të parë eliminator

0 23

Duke nisur prej orës 12:00, hidhet shorti i turit të parë eliminator të Champions League. Tirana ka mësuar dje 5 kundërshtarët e mundshëm për shortin e turit të parë kualifikues të Champions League.

Bardheblutë do kenë përballë njërën prej: Ludogorets (Bullgari), Maribor (Slloveni), Ferencvaros (Hungari), Cluj (Rumani) dhe Dudelange (Luksemburg).

Të gjitha ekipet e sipërpërmendura janë mjaft të njohura në arenën europiane dhe kanë përvojë të madhe. Kundërshtarë tejet të fortë mund të theksojmë hungarezët e Ferencvaros.

Leave A Reply

Your email address will not be published.