SPAK jep pretencën për 8 prej të pandehurve të operacionit “Shpirti”

0 36

Prokuroria e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit ka dhënë sot pretencën për 8 prej 35 të pandehurve të operacionit “Shpirti”, të cilët akuzohen për trafik droge.

SPAK ka kërkuar dënimin me burg për tetë të pandehurit e këtij operacioni.

Kujtojmë se në kuadër të këtij operacioni u arrestuan edhe dy ish-truprojat e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, Hekuran Marku dhe Agustin Deda.

Ja sa vite burg kërkon SPAK për tetë prej të pandehurve:

Ilirjan Ducellari 20 vite
Mariglen Ducellari 18 vite
Aurel kalari 15 vite
Kleo Piro bregu 15 vite
Organ Ducellari 15 vite
Julian Bejdollari 15 vite
Rexhino Mucaj 15 vite
Alban Koshi 15 vite

Leave A Reply

Your email address will not be published.