SPAK sekuestron anijen e ardhur nga Kolumbia, u merren pasaportat anëtarëve të ekuipazhit

0 25

SPAK ka sekuestruar anijen “Unistream” që erdhi disa javë më parë në Portin e Durrësit nga Kolumbia e mbushur me qymyr, por që iu zbulua një sasi prej 60 kg droge. Në anije, qëndrojnë 12 pjesëtarë të ekuipazhit, që janë shtetas të huaja.

Sipas gazetares Klodiana Lala, ata kanë mohuar të kenë lidhje me sasinë e drogës. Mirëpo atyre ndërkohë u janë marrë pasaportat dhe telefonët, e aktualisht po bëhet këqyrja e aparateve telefonikë për të mësuar më shumë detaje e të dhëna.

Leave A Reply

Your email address will not be published.