Sulmet ruse nuk kanë të ndalur, plagosen gjashtë civilë në Cherkasy të Ukrainës

0 26

Gjashtë persona kanë mbetur të plagosur pas sulmeve të një rakete ruse në qendër të qytetit Cherkasy , në Ukrainën qendrore.

Lajmi u bë i ditur nga policia qendrore. Ndërkaq kreu i komunitetit Andriu Holovash tha se një prej të plagosurve ishte në gjendje të rëndë dhe se ishte e domosdoshme që të transportohej në Ukrainën perëndimore për trajtim.

Në vendin ku forcat ruse sulmuan qytetarët ishin mbledhur për të marrë pensionin .

Leave A Reply

Your email address will not be published.