”Të sigurova 20 mijë, kur do ha bukë”/Bisedat mes personelit, pacientëve dhe familjarëve (FOTO)

0 124

Pas lajmit për arrestime të reja në spitalin ”Shefqet Ndroqi” në lidhje me rastin ”Tire”, kanë dalë edhe bisedat mes personelit të spitalit Covid 2 “Shefqet Ndroqi” për rastin e sanitares Tire Alldervishi, e cila mori para nga familjarët e një pacienteje me Covid-19 që më pas ndërroi jetë.

Në bazë të kallëzimit të shtetases Eltjana Sinanaj dhe hetimeve të thelluara për këtë çështje, u ndaluan dhe 4 punonjës të tjerë të këtij spitali, 3 infermierë dhe 1 sanitare, që kishin krijuar një skemë me qëllim që të përfitonin në kurriz të pacientëve të sëmurë me koronavirus.

Me urdhër të Prokurorit, nga Policia gjyqësore u krye ndalimi i shtetaseve: Mira Bushi, Sheqerije Koci, Sidorela Çela, me detyrë infermiere, dhe sanitares Rukije Hoxhaj, të cilat akuzohen për veprat penale të mashtrimit dhe shpërdorimit të detyrës.

Leave A Reply

Your email address will not be published.