Thierry Henry ”çmend” tifozët e Realit me këtë deklaratë

0 21

Ish-sulmuesi i Barcelonës, Thierry Henry, i dërgoi një mesazh Realit. Ish-golashënuesi francez shpjegoi se Los Blancos i frikësohen Barçës.

“Të gjitha klubet evropiane kanë frikë nga Real Madridi dhe Reali ka frikë nga Barcelona.

Ish-lojtari francez, tashmë konsulent, shpjegoi gjithashtu se për të ishte Liverpooli që do të fitonte finalen e Champions League më 28 maj kundër Realit.

“Personalisht, besoj se Liverpooli do ta fitojë Champions League. Ata janë më të fortë se Madridi”, tha ish-lojtari i Arsenalit,” tha Henry për CBS Sport.

Leave A Reply

Your email address will not be published.