Tifozët e Romës dhe Feynoord lënë pas rivalitetin, një foto për gjuhën e paqes

0 43

Mbrëmja e kaluar nuk ishte një nga më të bukurat që mund të dhurojnë tifozët para një finalje si ajo e Conference League, mes Romës dhe Feynoord (Sonte, 21.00, Conference League). Kjo, pasi incidentet ishin të shumta, duke krijuar një kaos tërësisht të panevojshëm për vendin tonë.

Nëse disa e kanë mendjen te dhuna, disa të tjerë flasin me gjuhën e paqes. Siç shihet në foto, lojtari i 12-të i Romës ka shkrepur një imazh në mesin e 2 tifozëve të Feynoord. Ky është mesazhi më i mirë që futbolli mund të përcjellë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.