Topi i Artë: Mesut Ozil zgjedh fituesin

0 37

Champions League shpesh u kujton njerëzve pse futbolli është një sport i veçantë.

Ndeshja e parë gjysmëfinale midis Manchester City dhe Real Madrid të martën në mbrëmje në stadiumin Etihad nuk ishte përjashtim nga rregulli.

Dy skuadrat ofruan një spektakël dhe skenar të pabesueshëm që duhet ta kenë vlerësuar të gjithë futbolldashësit.

Mesut Ozil, ish-lojtari i Real Madridit, ishte padyshim para televizorit të tij për të marrë pjesë në këtë takim.

Gjermani si shumë vëzhgues, dëshiron të shohë francezin të fitojë Topin e Artë, siç tha në një postim në Twitter në fund të lojës: “Çfarë loje fantastike. Jepjani djalit tim. Benzema, Topi i Artë”.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.