Vallja e Rugovës, tarator dhe pite në kuzhinën e Rita Orës

0 48

Rita Ora ka realizuar një video me gatim tradicional dhe të thjeshtë shqiptar, që e ka publikuar në TikTok dhe Instagram.

Rita i ka treguar të gjithë fansave të saj si të përgatisin një recetë të thjeshtë: tarator dhe pite tradicionale.

Ajo ka treguar procesin, e më pas shfaqet duke e shijuar taratorin, ndërsa thekson edhe njëherë se në familjen e saj nuk mungojnë gatimet shqiptare.

Në sfond të videos, dëgjohen ritmet e këngës “Vallja e Rrugovës”.

Më shqiptare se kaq nuk e kishim parë Ritën.

Leave A Reply

Your email address will not be published.