Vdes Mino Raiola, agjenti i famshëm

0 53

Ka ndërruar jetë superagjenti i futbollit Mino Raiola. Sipas mediave italiane Raiola është ndarë nga jeta në moshën 54 vjeçare.

Kush ishte Mino Raiola

Jokonvencional, i aftë dhe brilant, Mino Raiola ishte një nga agjentët më me ndikim në botën e futbollit.

Ai lindi në Nocera Inferiore, në provincën e Salerno-s, më 4 nëntor 1967. Familja e tij emigroi më pak se një vit më vonë në Haarlem, në Holandë, ku babai i tij hapi me sukses një restorant, në të cilin i riu Mino ishte i punësuar si kamarier.

Leave A Reply

Your email address will not be published.