Von der Leyen fanse e Dua Lipës, Osmani e fton në “Sanyy Hill” bashkë me Macron

0 25

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen gjatë realizimit të fotografisë kanë biseduar së bashku për Dua Lipën.

Von der Leyen pyeti Osmanin, për Dua Lipën, këngëtaren me origjinë nga Kosova, e cila ka famë ndërkombëtare.

“Si është Dua Lipa?”, pyeti Von Der Leyen.

Osmanin: Shumë mirë. Shpresojmë që t’ju kemi për festivalin “Sunny Hill” në Kosovë. Jeni të ftuar të gjithë.

Presidentja e Kosovës ka ftuar në “Sanny Hill” edhe presidentin e Këshillit Europian, Charles Michel dhe presidentin francez Emmanuel Macron.

Von der Leyen tha se bashkë me Osmanin janë fanse të së njëjtës këngëtare – Dua Lipës.

Ndërsa Osmani i tregon Macron-it se Dua është nga Kosova.

“Dua Lipa, nga Kosova”, ishte sqarimi i saj për Macronin.

Leave A Reply

Your email address will not be published.