Vuçiç falenderon Ramën: Tregove sjellje lideri pavarësisht kritikave

0 29

Në konferencën e përbashkët të zhvilluar në Ohër në kuadër të Samitit “Ballkani i Hapur” , presidenti serb Aleksandër Vuçiç, falënderoi kryeministrin Edi Rama për mbështetjen e kësaj nisme .

“Në javën e ardhshme do të kemi video konferencë që të vijojmë përgatitjet tona dhe të arrijmë të sigurojmë gjetjet më të mira për të ndihmuar njëri tjetrin. Të bashkëpunojmë dhe të gjejmë zgjidhje që njerëzit të jetojnë më mirë. Rezultatet nuk mund të jepen menjëherë, por do ti shohim çdo ditë. Ne do të luftojmë për një jetë më të mirë për të gjitha qytetarëve tonë dhe të ulim të gjitha procedura burokratike. Sot kemi arritur shumë në raportet, si të këmbimeve tregtare por edhe i . ne nga Serbia asgjë nuk kërkojmë as nga Maqedonia, vetëm dëshirojmë të kemi marrëdhënie miqësore, dhe falënderoj Ramën se edhe ku kemi qenë në presion nga anë të ndryshme dhe kur është dashur të heqë dorë nga Open Balkan, ka treguar fuqi të madhe të liderit. Si kryetari I Serbisë I kam borxh një falënderim të mash se pa fuqinë e tij Ballkani I hapur nuk mund të mbijetojnë”, u shpreh Vuçiç.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.