Zelensky: T’i japim fund luftës për të parandaluar një krizë ushqimore

0 38

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Antonio Guterres vizitoi Kievin dhe u takua me Presidentin Volodymyr Zelensky.

Kështu shkruan sot BBC.

Më vonë në një konferencë për shtyp, Zelensky tha se lufta me Rusinë po e pengon atë të furnizojë botën
me ushqim të mjaftueshëm.

Zelensky tha se ata kishin diskutuar për zhbllokimin e porteve të Ukrainës për të lejuar eksportin e ushqimit dhe për të shmangur një krizë globale ushqimore.

Leave A Reply

Your email address will not be published.