Zidane dhe Mourinho nuk do të jenë: Mbappe ka zgjedhur një trajner të ri për PSG

0 29

Ish-trajneri i kombëtares spanjolle Julen Lopetegui, i cili tashmë mban postin e timonierit të Sevillas, ka opsionin e punësimit në kampionatin francez. Kështu raportohet në faqet e Todofichajes.

Sipas edicionit spanjoll, PSG po shfaq interes për specialistin. Drejtori i ri sportiv i klubit, Luis Campos, synon të vërë bast për Lopeteguin dhe jo për Christophe Galtier.

Kylian Mbappe mbështet kandidaturën e spanjollit. Sulmuesi i yjeve pëlqen Lopetegui, të cilin e konsideron si një nga trajnerët më të mirë në futbollin modern.

Kontrata e Julenit me Sevillan është deri në vitin 2024, por kohët e fundit marrëdhënia e tij me drejtuesit është përkeqësuar, kjo është arsyeja pse ai mund të largohet nga klubi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.