Zvicra i bashkohet grupit të BE-së, i jep goditjen e fortë Rusisë

0 41

Zvicra i është bashkuar grupit të Bashkimit Europian duke sanksionuar Rusinë.

Lajmi është bërë i ditur nga media ukrainase Kyiv Independent, me anë të një postimi në rrjetin social Twitter.

Masat e reja përfshijnë një embargo të qymyrit dhe sanksione të mëtejshme financiare, të cilat hyjnë në fuqi menjëherë.

Bizneset ose qytetarët rusë nuk do të jenë në gjendje të regjistrojnë truste në Zvicër sipas sanksioneve të reja.

Leave A Reply

Your email address will not be published.