”Do vij të votoj më 25 prill”/Albin Kurti: Ndryshimi në Kosovë ndodhi, tani koha e Shqipërisë

0 199

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti këtë të mërkurë ishte në zyrën e LVV në Tiranë, ku pas takimit me kreun e LVV-së në Tiranë, Boiken Abazin, tha se Shqipëria është më e madhe se qeveria, duke nënvizuar se ndryshimi në Kosovë ndodhi dhe për të është koha që edhe vendi ynë të ndryshojë.

“Boiken Abazin kam 15 vite që e njoh, një gjë që mund t’ju them me siguri është se është një njeri i ndershëm. Shqipëria është më e madhe se qeveria. Për nga numri i anëtarëve dhe në Tiranë jemi njësoj siç ishim në Prishtinë. Më lejoni t’ju falenderoj të gjithë aktivistët në Shqipëri që na kanë mbështetur e ndihmuar, mbrojtur në momentet më të vështira. Ndryshimet në Kosovë janë bërë. Shqipëria ka nevojë për ndryshime, shqiptarët meritojnë më shumë e më mirë”,-tha Kurti.

Të dielën e 25 prillit kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Kurti do të udhëtojë drejt Tiranës për të votuar si një qytetar i Shqipërisë. Albin Kurti ka pasaportë shqiptare dhe ka të drejtën e votës si çdo qytetar tjetër i këtij vendi.

”Është e vërtetë që kanë diskutuar me sekretaren tonë organizative por mbledhja ku merret vendimi është veçse në Tiranë. Ne mbështesim kandidatët e pavarur nuk jemi të preokupuar për aleanca. Unë do vij të votoj më 25 prill”,-tha më tej Kurti.

Leave A Reply

Your email address will not be published.