Nga mister 100 milionë në mbipeshë: Hazard në treg, por nuk ka oferta

0 38

Eden Hazard në treg, por blerësit mungojnë.

Belgu u pagua nga Real Madridi në verën e vitit 2019 deri në 100 milionë euro, pavarësisht se ishte pjekur me Chelsean, nuk ka mundur të bëjë kurrë diferencën me Blancos.

Duke u shfaqur mbipeshë, belgu, përveç problemeve me ekuilibrin, u shqua për një sekuencë mbresëlënëse dëmtimesh: janë 13, plus një ndalesë për shkak të j Covid-19.

Sot 31 vjeç, Hazard për Ancelottin është një zgjedhje e dytë, tashmë e kaluar nga Vinicius dhe për rrjedhojë një kosto që Real Madridi do të donte ta hiqte.

Megjithatë sipas Sky Sports nuk ka oferta nga Anglia, tregu i vetëm që mund të përballonte një çmim (ndonëse relativisht të përballueshme) dhe paga.

Në fakt, kombinimet me Chelsea, Newcastle dhe Everton nuk kanë gjetur konfirmim të mëtejshëm. Këtë sezon Hazard ka luajtur 16 ndeshje, nga të cilat vetëm 8 si titullar, duke mos arritur asnjëherë të gjejë rrugën drejt rrjetës.

Leave A Reply

Your email address will not be published.