Presidenti Meta shpërndan fjalimin e homologut Zelensky në PE: Frymëzues heroizmi në luftën për liri

0 41

Presidenti i vendit Ilir Meta ka shpërndarë në facebook fjalimin emocionues të mbajtur nga Presidenti i Ukrainës në Parlamentin Europian ditën e sotme.

“Frymëzues heroizmi i popullit ukrainas në luftën për liri, dinjitet kombëtar dhe vlera europiane”, sjkruan Meta krahas fjalimit të Zelenskyt.

Postimi i plotë i Presidentit Meta:

Mesazh shumë i fuqishëm i Presidentit Zelensky drejtuar sot Parlamentit Europian: “Sot çdo shesh, pavarësisht emrit, do të quhet “Sheshi i Lirisë”, në çdo qytet të vendit tonë. Askush nuk do të na thyejë ne!

Frymëzues heroizmi i popullit ukrainas në luftën për liri, dinjitet kombëtar dhe vlera europiane.

#StandwithUkraine #StopRussianAggression

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.