Shorti i Kupës së Mbretit, Barcelona do të sfidojë Sevillan

0 82

Ditën e sotme është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Kupës së Mbretit. Barcelona nuk ka qenë aspak me fat, pasi shorti e ka vendosur përballë Sevillas, ndërkohë që gjysmëfinalja tjetër do të jetë mes Bilbaos dhe Lvantes. Gjysmëfinalja e parë mes Sevillas dhe blaugranëve do të luhet në ”Estadio Ramon Sanchez-Pizjuan”, ndërkohë që e kthimit do të jetë në “Camp Nou”. Ndeshjet e para dp të luhen më 9 dhe 10 dhjetor, ndërkohë që e kthimit do të luhet më 2 dhe 3 mars.

Leave A Reply

Your email address will not be published.